O mně

Vítám vás na na stránkách s mou tvorbou. Jmenuji se Tereza a ráda bych vám řekla něco málo o sobě a mé značce MatAdel ceramic.

Keramice jsem se začala naplno věnovat během mateřské dovolené, a jelikož mám dceru Adélku a staršího syna Matyho, jistě tušíte, proč jsem zvolila název „MatAdel ceramic“. Tohle byl začátek mé cesty.

Odjakživa jsem člověk tvořivý a jsem neskutečně vděčná, že mě právě má tvořivost a chuť zkoušet nové věci zavedla ke keramice. Při tvorbě se nechávám inspirovat svým okolím, lidmi a přírodou. Jednou mám náladu vytvořit něco čistého a jednoduchého, jindy zase něco barevného a excentrického. Ráda totiž zkouším nové techniky a objevuji nové tvary. V keramice se fantazii meze nekladou, je zde tolik nepřeberných možností, že jeden život na poznání všeho je málo. V tomto oboru mohu neustále tvořit něco nového, učit se, vyvíjet se, a to mě žene dál. Nejvíce miluji práci s hlínou a kontakt s ní. Při točení na kruhu naprosto vypnu, relaxuji a užívám si prostý okamžik. Při modelování si zase užívám tvary, které mi vznikají pod rukama a vždy celá natěšená čekám, jaké překvapení na mě v peci po výpalu čeká. Můžu říct, že je to láska na celý život. Opravdu jsme se hledaly, až jsme se našly a já jsem za to nesmírně ráda.

Cesta každého výrobu je poměrně dlouhá. Každá věc mi projde rukama několikrát, a proto do světa posílám jen ty výrobky, se kterými jsem opravdu stoprocentně spokojená. Keramiku pálím na vysokou teplotu, tak aby byla odolná proti oťuknutí a zároveň, abyste se jí nemuseli bát mýt v myčce na nádobí. Pokud se vám má práce líbí, budu ráda za jakékoliv reakce. Vynasnažím se, abyste se na stránce MatAdel ceramic mohli těšit vždy na něco nového. Děkuji všem, kteří vydrželi číst až do konce a budu se těšit na viděnou.